Welcome to Flatcast.Biz

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

BILGI Tasarımcı arkadaşlara nacizane bir öneri

gizem06

Vip
Vip
Reaksiyon puanı
644
Aynı şablon uzerinde sadece resimler degişerek yapılan temalar veya indexler tasarımda gelişmenizi değil tam tersine gerilemenize neden olur...Aynı şablona farklı resimler ekleyip ısıtıp ısıtıp getirmek yerine farklı şablonlarda çalışarak yeni tasarımlar üretmek tasarım kalitenizi artırır.. Ne kadar çok paylaşım değil 1 tasarıma ne kadar emek verdiginiz önemlidir... çok paylaşım çok kullanılacak anlamına gelmez...

Not: Ana sayfayı sırf tasarımlar görünsün diye aynı şeylerle doldurmak hoş değil...

Nacizane fikrimdir..

Renksizgazete

Kurucu
Yönetici
Başkan
Reaksiyon puanı
12,785
Güzel bir konuya değinmişsin Gizem bence yenilikci olmali az olsun öz olsun sana katılıyorum

GULumse.

Üye
Üye
Reaksiyon puanı
362
Bende nacizane düşüncemi paylaşmak isterim. Tasarım bilgisi gelişir veya gelişmez onu bilemem, sizler ustasınız daha iyi bilirsiniz. Fakat temaları en çok kullanılan ve tahminimce en çok ziyaret edilen forum burası. Neredeyse her sabah yeni tema eklenmiş mi diye baktığım ilk forum burası. Güzel olanı ve sevilen temaları yakalamışken bunları değiştirmeye çalışmıakta pek mantıklı değil. Bizler grafikçi değiliz, yerine göre temada yazan bir söz bile bizim için yeterli oluyor.
Sizler ustasınız daha iyi bilirsiniz. Bunlarda benim düşüncelerim. Emeklerinize sağlık

gizem06

Vip
Vip
Reaksiyon puanı
644
öncelikle şunu belirtmek isterim..ben bu yazıyı bu foruma özel bir öneri olarak yazmadım..uye oldugum forumlarada aynı öneriyi yazdım..benimle aynı fikirde olan yada olmayan fikirlerini cevap olarak yorumlayan herkese tesekkur ederim..
konuya öncelikle kendimden örnek vermek istiyorum..
ben grafiker yada usta degilim usta olmak icin cok fırın ekmek yemek lazım ilk tasarımlarımı gorunce kahkaha atıyorum resim uzerine 2 yazı al sana paylasım:) ve cok guzel olduklarını dusunurdum ama yerimde saymadım her seferinde farklı seyler ögrendim halada ögrenmeye calısıyorumki eksiklerimi bulayım..eksik hala cok fazla bunuda biliyorum :) photoshop sınırsız sonu olmayan bir programdır..detaylarını cok fazla bilmesekte hayal gücümüz herzaman en güzel yardımcımızdır...diyelimki 1 tema yapilmis baska birgun ve diger baska gunler aynı temada sadece resim degisilerek defalarca paylasılmıs..1sene yada 2 sene sonra bakiyorsun paylasan arkadaslara hala aynı yolda ne ilerlemis ne gerilemis kendinden birseyler katmamıs sırf ismi gorunsun die anasayfaları atiyorum 1 gunde 20 50 özensiz kullanıssız paylasımla doldurmuş.. emek herzaman emektir emege saygım sonsuzdur ama ayni tasarımlarla gelip sadece resim ve fc ye emek veriliyorsa benim icin o emek olmaktan cıkmıstır.. önerimdeki amac kendimizi yoralım kendinizi gelistirelim bugun kimler ne paylasmıs daha bir heyecanla forumlara gelelim :)

GULumse.

Üye
Üye
Reaksiyon puanı
362
Tüm paylaşımları gördüğümüzde temada ki incelikleri ve nasıl oluştuklarını bilmiyor olsakda biz kullanıcılarda göze hoş gelen, güzel paylaşımları ayırt edebiliyoruz. Bu sebeple Usta değilim sözünüzü mütevaziliğiniz olarak kabul ediyorum. Paylaşımlarını takip ettiğim ve zevkle kullandığım sizin de dahil olduğunuz az saıda temacı olduğu için diğer özensiz paylaşımlardan haberim olmuyor. Yazınızdan sonra iyiki de olmuyormuş diyesim geldi içimden :) Onlara bişe diyemiyecem.

gizem06

Vip
Vip
Reaksiyon puanı
644
Konu başlıgım tasarımcı arkadaşlara nacizene bir öneri idi....
Elestiri ve fikrlere saygım sonsuz...
Tasarımcı arkadaşlarımında konuya dahil olup eleştirilerini yazmalarını beklerim...saygılar :)

melodi

Flatcast.biz
Grafiker
Reaksiyon puanı
9,593
Ben de bu işi zaman buldukça hobi olarak yapıyorum. Amatörce yani.Ben henüz kendimi tasarımcı olarak kabul etmiyorum. Ama ilk temalarıma bakınca onları silesim geliyor. İnsanın tek rakibi kendisi olmalı diye düşünenlerdenim. Her yaptığın bir öncekinden daha iyi olmalı. Geriye dönüp baktığında o basamakları görmeli hissetmelisin. Aynı basamakta birçok adım atmaktansa, teker teker, yavaş yavaş da olsa o basamakları tırmanmalısın. O nedenle bir tasarımcı olarak değil, bir amatör olarak ben de nacizane düşüncelerimi paylaşmak istedim. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler...

Dert-Zengini

Flatcast.biz
Vip
Reaksiyon puanı
5,473
Emeğine Yüreğine Sağlık, Güzel Paylaşım için Teşekkürler..

Üst Alt