Welcome to Flatcast.Biz

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

BILGI En Çok Kullanılan HTML Kodları

HaLiL_66

Vip
Vip
Reaksiyon puanı
214
Web sitesi
www.websus.org
HTML kodları, bir web sayfasının yapısını oluşturan parçacıklardır. Kullanılan kod ne olursa olsun tümü “<” ile başlar ve “>” ile bitmek zorundadır. Bazı basit HTML kodlarını daima bilmeniz gerekir. Hazırladığınız web sayfalarında bu kodları birden fazla yerde kullanmanız gerekecektir. Ancak öncesinde temel bir HTML belge yapısının nasıl olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Buna göre;

<!DOCTYPE html>: Tüm HTML belgeleri bu kod ile başlamak zorundadır. Bu kod aslında sayfanın HTML5 formatına göre kodlandığını gösterir.

<html>: Kök etiket olarak da bilinen bu temel kullanımda tüm HTML kodları, bu iki etiket arasında tanımlanmak zorundadır.

<body>: Görünebilir tüm HTML kod parçalarının eklendiği etiket alanıdır.

<head>: Web sayfasının dili, başlığı ve diğer düzenlemelerinin yer aldığı etikettir.

<title>: Web sitesinin başlık alanını tanımlamak için kullanılır. <title> etiketi, <head> etiketleri arasında olmak zorundadır.

<meta charset=”utf-8″>: HTML kodunun Türkçe karakter desteği dahil olmak üzere pek çok dil seti içerdiğini belirtir.

Html sayfalarında en çok kullanılan kodları bu sayfa altında paylaşacağım.

Güzel paylaşım için emegine yüregine saglik tesekkürler

Emeğine yüreğine sağlık harika paylaşım için teşekkürler tebrikler

Emeginize sağlık paylaşım için teşekkür ederim

Bilgilendirme için tskler Halil. Emegine sağlık.

Emeğinize gönlünüze sağlık Halil
Bilenler için cocuk uyuncağı gibi gelse de
benim gibi çaylak ,yeni bişeyler ögrenmek, cizip bozmak, düzeltmek merakı olanlar için bu tür paylaşımlar önem arzediyor.
ve ben bu kişilere cömert diyorum.Eeee isminizin müsemması olma yolundasınız.Teşekkürler paylaşımınız için.

Üst Alt