Welcome to Flatcast.Biz

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

GRAFIK 4.ci haftanın Grafik dersi

Hüzünlüyıllar

Grafiker
Grafiker
Reaksiyon puanı
604
Merhaba Arkadaşlar
BU hafta sizlere hazır ders vermeye karar verdim,kendi tubenizi ve arka planı kendiniz seçeceksiniz,gif anime çalışmasını yapmanızı istemiyorum,sadece grafik çerçeve olarak çalışıp bitireceksiniz.

vaktiniz olursa 2 versiyon ve iki farklı tube ve arka resimle çalışırsanız sevinirim ama zorunlu değil.

ingilizceye çevirip çalışabilirsiniz.

Hepinize kolay gelsin.

:) valla ben pek bişey anlamadım .. Bir de sabah bakayım

Merhaba Arkadaşlar
BU hafta sizlere hazır ders vermeye karar verdim,kendi tubenizi ve arka planı kendiniz seçeceksiniz,gif anime çalışmasını yapmanızı istemiyorum,sadece grafik çerçeve olarak çalışıp bitireceksiniz.

vaktiniz olursa 2 versiyon ve iki farklı tube ve arka resimle çalışırsanız sevinirim ama zorunlu değil.

ingilizceye çevirip çalışabilirsiniz.

Hepinize kolay gelsin.

NOT: Arkadaşlar Effects - texture dediği texture Weave
3D,deki (Effects> Edge Effects> Built-in Bevel) İnner Bevel
3D digeri (Effects> 3D Effects> Crop:) Cutoit

Bu hafta ilk ben atayım :)
Karar veremedım bu 3 ü arasında hepsini attım bende
ett.4.1dfpkf.jpg

ett.4.2o7rnd.jpg

ett.4.34eq9m.jpg

Women & İmage Tube : Mists

Bu hafta ilk ben atayım :)
Karar veremedım bu 3 ü arasında hepsini attım bende
ett.4.1dfpkf.jpg

ett.4.2o7rnd.jpg

ett.4.34eq9m.jpg

Women & İmage Tube : Mists

Bay Kantaroğlu
çalışmalarını çok beyendim hepside harika olmuş,2 ve 3 cü çalışman kenar renk uygulaman çok güzel yanlız iç kısmını beyenmedim,iç dünyandaki karmaşayı yansıtmışsın manzaranın arka planında ellerinde meşale olan insanlar ve duman sis gibi bariz görünüm var sanki orda bir savaş oluyormuş gibi ön taraf çiçek tarlası ve bayan tuben uyumsuz olmuş bu yüzden.imzanı beyenmedim,sana bir kaç tane örnek imza yapıp verecegim onlara bakarak kendinde imzanı dahada güzelleştirebilirsin,bana sorarsan kısa bir isim bul kendine henüz psp,de tanınmamışken,uzun isimler sıkıntı oluyor genede kendin bilirsin,benden bir tavsiye.
1.ci çalışmanı çok beyendim manzara ve tuben çerçevenin kenarına ışık yansıması yapmış bu çok hoşuma gitti muhteşem bir uygulama olmuş,ellerine sağlık,renk seçimlerin çok başarılı.
sana bu haftaki Notum:+9

Buda Benim Çalışmam...
haftalkalmahprkn.png

Ve Bunlarda Diğer iki çalışmam...

haftalkalma2ygo8n.png

haftalkalma3sdqoc.png

Tube : LB TUBES

Mersel Hanım
çalışmalarını başarılı buldum,her üç çalışmanda birbirinden güzel arka manzara tubeler çerçeve renklerin hepside muhteşem,tam anlamıyla mükemmel bir uyum yakalamışsın,üst sol ve alt sağ köşelerdeki ışık sanırım x6 kullandıgını ögrendim ondan kaynaklı olabilecegini düşündüm,kendin yapmışsan bile bir kereye mahsus tölera edebilirim,çünkü görnüm olarak hoş olmuş ışık hüzmesi gibi durmuş,senin üç çalışmanı alıyorum göndermek için,ellerine sağlık diyorum ve başarılarının devamını diliyorum.
sana Notum:+10

Son düzenleme:

Ata Bey
çerçeve kısmı tamam zaten hazır çalışmaydı,tube seçimlerin de tamam,bu hafta sizlere özellikle çerçeve dersi vermemin sebebi sizlerin grafik çalışmalarında çerçevenin ne kadar önemli oldugunu göstermekti yani tabloda çerçeveyle bir bütündür,görsel açıdan,dün özellikle ima ettim çerçeveye başladıgın an tube çerçeve içinde kalır hiç bişi yapamazsın diye bunu sana bir kaç defa tekrarladım,amacım yapmak istediğin şeyin yanlış oldugunu vurgulamaktı ama sen kafaya takmışsın istediğim gibi olsun diye,tabloda arka manzara tamam ama ona neden pembelik verdin tubeye uyum sağlasın diyeyse olmamış tubeler tablo içine yakışmamış.bir şey sordugunuzda ve ısrarla bi lafın etrafında dönüyorsam bilinki yapmamanız gereken bişiye kafa yoruyorsunuz,imzaların hiç olmamış,gözümün içine sokarcasına bi imza atmışsın arkasına bi gölge falan bari verseydin.bu hafta neden böyle yaptın anlamadım,inşallah haftaya düzelirsin.
senin Notun:+6

Son düzenleme:
Ben geç kalmışım nerdeyse yetiştimm :))
r98sqtdz.jpg

eqx8xqyh.jpg
her iki çalışmanda harika olmuş yedek çalışmalarına baktım ama esas buradakine not verecegim,oranjı daha çok beyendim imzanda yakışmış,tube ve manzaran uyumlu renkler güzel oturmuş,mor çalışmanda güzel yanlız ondaki imzanı beyenmedim her renge aynı imza olmaz oturmaz bunu göz önünde bulur.
oranj çalışmanı alıyorum seninde.
senin Notun:+9

Dünya Hanım
Maşallah diyorum her iki çalışmana bayıldım,ilk baştaki çalışman kendimi içinde buldum tablonun verdiğin derinlik muhteşem olmuş,bir ara bana ordaki uygulamanı göstermeni isterim,çok beyendim .günün anlamı ifadesiyle ikinci çalışmanda muhteşem renkler her şey ikisindede uyumlu senin iki çalışmanıda alıyorum göndermek için.imzanı biraz küçültseydin daha iyi olurdu,ama sonuç olarak süper.
Senin Notun:+10

ereve2dnoc5.jpg

erevelnrld.jpg

SANIRIM BU HAFTANIN SON SANİYE REKORU BENDE
Melodi Hanım
ilk çalışmanı byenmedim sağ tarafta bir tane çiçek ortalaydın bari gerisi boş,hiç bir anlamı yok,günü kurtarmak için yapılmış gibi duruyor,ikinci çalışman daha başarılı renk uyumu herşey çok güzel,ikinci çalışmanı alıyorum seninde.ilk çalışmandan dolayı notunu kırmak zorundayım üzgünüm.
senin Notun:+7

Üst Alt